Tak samo jak PESEL, numer telefonu czy adres. Aby jednak ułatwić sobie sprawę, można spróbować osiągnąć kompromis pomiędzy 5 zasadami, które opisaliśmy nieco wcześniej, a łatwymi do zapamiętania słowami.
Załóżmy, że nasz legwan nazywa się Aleksy. O ile "aleksy", czy nawet "Aleksy" nie są zbyt mocnymi hasłami, a dodanie na końcu "123" również niewiele daje, o tyle hasło "A13k5Y512" jest już nieporównywalnie silniejsze. A przecież zapisaliśmy tylko imię naszego legwana w nieco inny sposób i dodaliśmy pojemność karty pamięci w naszym telefonie.
Jeżeli jednak koniecznie chcemy mieć hasło klasyczne, to znaczy słowo zaczynające się z wielkiej litery wraz z 3 cyframi na końcu, nic nie stoi na przeszkodzie, by uzyskać możliwie mocne i łatwe do zapamiętania hasło. Potrzebujemy do tego słownika języka polskiego. Otwieramy go na losowej stronie i z zamkniętymi oczami przykładamy palec w losowe miejsce na kartce. W moim przypadku padło na słowo "nurzyk" znajdujące się na 383 stronie. Otrzymujemy więc "Nurzyk383". Tego nikt nie wywnioskuje z Twoich danych na portalach społecznościowych czy z obserwacji.